Cestovní pojištění na den

Srovnání a sjednání jednodenního cestovního pojištění

Pojištění turistiky, služební cesty i školního výletu

Všechny potřebné dokumenty obdržíte ihned na e-mail



Proč nezapomínat na jednodenní cestovní pojištění

Jednodenní pobyt v zahraničí může svádět k dojmu, že se nic nemůže stát a cestovní pojištění tedy není nutné. Nehody a další nešťastné události ale délku vašeho pobytu nijak nezohledňují. I během 24 hodin za hranicemi můžete řešit nečekané zhoršení zdravotního stavu, úraz, poškození cizího majetku nebo poruchu vozidla.

Správně zvolené cestovní pojištění vás v těchto případech ochrání před nečekanými výdaji, které se mohou vyšplhat klidně do stovek tisíc Kč.

Kdy se cestovní pojištění na den hodí

Cestovní pojištění na den přijde vhod, když za hranice ČR jedete jen na otočku. Typicky se jedná o:

  • výlet za sportem (lyže, kolo, pěší turistika),
  • návštěvu zahraničních měst,
  • nákupy v zahraničí,
  • školní výlet,
  • služební cestu,
  • návštěvu příbuzných či přátel.





Kolik stojí cestovní pojištění na den?

Cestovní pojištění na den vás bude stát jen pár korun, ale poskytne vám ochranu až do výše několika stovek milionů, nebo dokonce s neomezeným limitem léčebných výloh. Za jednodenní cestovní pojištění na Slovensko, do Německa, Rakouska nebo Švýcarska zaplatíte od 15 Kč za den. Cestujete-li s partnerem a dítětem, využijte rodinnou slevu a sjednejte si cestovní pojištění na den pro dva dospělé a jedno dítě již od 22 Kč.

Chvilka nepozornosti v obchodě

Zánět slepého střeva

Srážka na lyžích

Jak správně sjednat jednodenní cestovní pojištění?

Pokud potřebujete jen jednodenní cestovní pojištění, bude den odjezdu a návratu shodný. Počítejte ale s tím, že budete pojištěni jen od půlnoci do půlnoci. Jestli hrozí, že se na cestě zdržíte a do ČR dorazíte až druhý den, raději si sjednejte pojištění na dva dny.

Jaká rizika kryje cestovní pojištění na den

Z pohledu krytí se cestovní pojištění na den nijak neliší od produktů, které si běžně sjednáváte na týdenní či dvoutýdenní dovolenou. Základ tvoří pojištění léčebných výloh. To vám kryje lékařskou péči při onemocněních a úrazech – včetně nákladů na léky, hospitalizaci, operační zákroky či případný převoz do ČR.

Dále je v základních produktech zahrnuté také pojištění rekreačních sportů, tedy například pěší turistiky, běhu, jízdy na kole nebo většiny míčových a raketových sportů. Samozřejmostí jsou asistenční služby, které mají obvykle podobu nepřetržité telefonické linky.

Díky doplňkovým připojištěním je dnes i z jednodenního cestovního pojištění produkt, který kryje širokou škálu rizik. Pojišťovny k cestovnímu pojištění přidávají například:

úrazové pojištění
pojištění odpovědnosti („pojistka na blbost“)
technickou asistenci vozidla (odtah, oprava na místě apod.)
pojištění zavazadel
pojištění storna zájezdu
pojištění rizikových sportů
pojištění právní ochrany
rozšířené asistenční služby



Kolik stojí cestovní pojištění na den?

Základní cestovní pojištění na den vám poskytne ochranu do výše několika milionů Kč. Některé produkty mají limity ve stovkách milionů nebo dokonce neomezené. Přesto vás jednodenní cestovní pojištění vyjde jen na pár korun. Například cestovní pojištění na den na Slovensko, do Německa či Rakouska seženete do 20 Kč.

Pokud cestujete s partnerem a dětmi, využijte rodinnou slevu. Cestovní pojištění na den pro dva dospělé a dvě děti seženete již od 35 Kč.


Léčebné výlohyOdpovědnostÚrazZavazadlaCena pro jednu osobu (35 let)Cena pro čtyřčlennou rodinu*

UNIQA Mini

4 000 000 Kč

1 000 000 Kč

100 000 Kč

-

14 Kč

35 Kč

AXA Basic

3 000 000 Kč

1 500 000 Kč

300 000 Kč

10 000 Kč

26 Kč

92 Kč

Slavia pojišťovna: Na cesty

10 000 000 Kč

2 000 000 Kč

400 000 Kč

15 000 Kč

31 Kč

79 Kč

Union Standard

neomezeně

2 500 000 Kč

600 000 Kč

-

32 Kč

128 Kč

Zdroj: Online kalkulačka Srovnejto.cz (duben 2025), *rodina se skládá ze 2 dospělých a 2 dětí do 10 let. Kalkulováno pro region Evropa (včetně Egypta, Maroka, Turecka, Tuniska, mimo ČR).


Cena cestovního pojištění na den se odvíjí od několika aspektů. K těm hlavním patří:

1

cílová destinace,

2

věk pojistníka (připlatí si typicky senioři, u kterých je riziko zdravotních komplikací vyšší),

3

účel cesty a plánované aktivity (cenu zvýší například manuální práce nebo rizikové sporty),

4

výše pojistných limitů,

5

volitelná připojištění.



Časté chyby při sjednávání cestovního pojištění na den

Tou největší chybou, kterou cestovatelé dělají, je podcenění jednodenního výletu a nesjednání pojistky. Nicméně i zodpovědnější turisté se opakovaně dopouští několika základních chyb.

Pozdní sjednání:

I když vám některé pojišťovny umožňují sjednání pojištění až ze zahraničí, často u těchto pojistek uplatňují ochrannou lhůtu. Pojištění tedy začne platit až po několika dnech, což vám v případě jednodenního výletu již nijak nepomůže. Sjednání ze zahraničí se samozřejmě nevztahuje ani na události, které již nastaly.

Nedostatečný rozsah pojištění:

Lidé se často soustředí výhradně na léčebné výlohy, ale opomíjí další připojištění, například úrazové pojištění nebo pojištění odpovědnosti. Třeba na lyže byste bez pojištění odpovědnosti rozhodně vyrážet neměli. V některých zemích vás bez něj ani nepustí na svah.

Opomenutí vozidla:

Pokud vyrážíte na jednodenní dovolenou autem, měli byste mít pro případ nouze (porucha, defekt pneumatiky apod.) sjednané i pojištění auta. Jestli vám dostatečnou technickou asistenci nezajišťuje povinné ručení či havarijní pojištění, můžete si ji sjednat formou připojištění i k jednodennímu cestovnímu pojištění.

Nízké limity

Běžná chyba prakticky u všech typů pojištění. V zájmu nižší ceny lidé často zvolí produkt, který v praxi nepokryje komplikovanější události. Škodu přesahující limit poté musí zaplatit z vlastní kapsy.

Nesprávně zadané datum:

I drobná nepozornost vás může připravit o peníze. Co je psáno, to je dáno. Pojišťovnu rozhodně nepřesvědčíte, že jste se chtěli pojistit na následující den. U jednodenního cestovního pojištění může situaci zkomplikovat i nečekané prodloužení výletu.

Neprostudování výluk:

Každá pojišťovna ve smlouvě definuje situace, ve kterých vám žádné pojistné plnění nevyplatí. Typicky se jedná o pojistné události pod vlivem alkoholu či drog, úmyslné jednání nebo jednání v rozporu se zákonem.

Špatně pojištěné sporty:

Sportovní aktivity pojišťovny rozdělují do několika kategorií. Obvykle jde o rekreační sporty (zahrnuté v základním pojištění), rizikové sporty (nutné připojistit) a nepojistitelné sporty. Kategorie se napříč pojišťovnami liší. Vždy si proto zjistěte, jak vaše pojišťovna přistupuje k plánované aktivitě.

Nesprávně uvedený účel cesty:

Aby bylo pojištění platné, musíte při sjednání uvést pravdivý účel vaší cesty do zahraničí. Pojišťovny rozlišují cesty turistické, pracovní (většinou dále dělené na manuální a administrativní) a studijní. Pokud například na služební cestu vycestujete s turistickým pojištěním a přihodí se vám pracovní úraz, pojišťovna s největší pravděpodobností odmítne či zkrátí plnění.

Cestovní pojištění na den si sjednáte snadno a rychle

Hledáte nejlevnější cestovní pojištění na den? V naší online kalkulačce vám srovnání nabídek hlavních pojišťoven nezabere více než 2 minuty. Jestli vás některá nabídka zaujme, můžete si ji ve srovnávači rovnou i sjednat. Potřebujete jen připojení k internetu. Veškeré údaje vyplníte na svém počítači, telefonu či tabletu. Pokud částku uhradíte kartou přes online platební bránu, můžete si cestovní pojištění na den sjednat na poslední chvíli – klidně až na cestě těsně před hraničním přechodem.


Jak vypadá postup při sjednání cestovního pojištění online?


  • 1

    Do srovnávače vyplňte základní údaje o cestě. Jedná se o destinaci, datum a účel cesty.

  • 2

    Uveďte informace o cestujícím či cestujících. Stačí počet osob a jejich věk.

  • 3

    Doplňte, zda chcete pojistit zimní nebo rizikové sporty a nechte si spočítat ceny pojištění.

  • 4

    Zvolte si nabídku, která vyhovuje vašim potřebám a klikněte na tlačítko Vybrat.

  • 5

    Vyplňte osobní údaje a způsob platby (kartou, či bankovním převodem).

  • 6

    Po zaplacení obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu všechny potřebné dokumenty. Tím je proces sjednání u konce a můžete bez obav vyrazit do zahraničí.

Srovnaný magazín

  • volant auta
    24. ledna 2025|Jana Březinová
    Novinky pro řidiče v roce 2025: Kompletní průvodce změnami

    Rok 2025 je pro řidiče opět plný novinek, které ovlivní nejen jejich peněženky, ale i každodenní provoz na silnicích. Dálniční známka zdražuje, rozšiřují se funkce Portálu dopravy a pravděpodobně vzroste cena povinného ručení.

  • muž sedící v autě - co najdeme v technickém průkazu
    10. října 2024|Petr Pohůdka
    Co najdete v technickém průkazu?

    Česká republika se digitalizuje a pociťují to i řidiči. Úřady vám od roku 2024 nevydají velký technický průkaz v papírové podobě. Informace o svém voze najdete v elektronickém registru, kam se přihlásíte přes internet. Malý technický průkaz zůstává ve fyzické formě, ale dočkal se mnoha změn. Jaké informace se v něm nachází?

  • 16. září 2024|Jana Březinová
    Změny pro řidiče od 1. října 2024: Další novinky v povinném ručení

    Rok 2024 je pro řidiče plný změn. Od 1. října 2024 přichází další várka z nich, tentokrát se týkají povinného ručení. Nově bude nutné pojištění vozidla zaplatit hned při sjednání, jinak nebude platné. Na druhou stranu už u sebe řidiči nemusí vozit zelenou kartu. Jaké další novinky na řidiče čekají?

  • Těhotná žena na letišti
    02. července 2024|Jana Březinová
    Cestování v těhotenství

    Kvůli těhotenství se nemusíte vzdát dovolené a cestování, na druhou stranu je dobré dodržovat pár základních pravidel, abyste byla vy i nenarozené miminko v bezpečí. Pro cestování v těhotenství je ideální druhý trimestr.

  • Tipy na výlety do hor pro milovníky hor - Nohy muže pochodující po horách
    14. června 2024|Jana Březinová
    Tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi i zkušené turisty

    Toužíte poznat české hory, ale nevíte, které trasy zvolit pro děti? Nebo si naopak chcete dát do těla na náročnějším výstupu? Dali jsme dohromady tipy na výlety do hor pro rodiny s dětmi po ČR a zkušené turisty vezmeme i na Slovensko.

  • dopravni_nehoda_hadajici_se_muzi
    13. června 2024|Jana Březinová
    Výluky v pojištění – přehled situací, na které se pojistka nevztahuje

    Pojistné podmínky mívají desítky stran, a tak se je nikomu nechce číst. To je ale chyba. Ve výlukách totiž zjistíte, na co se pojištění nevztahuje. Ignorace těchto výjimek vás může stát miliony korun. Abyste o výlukách získali lepší představu, připravili jsme pro vás jejich přehled u různých typů pojištění. Na konci článku najdete ty vůbec nejabsurdnější záludnosti pojistných podmínek.

  • Žena s batohem a letenkami
    06. června 2024|Petr Pohůdka
    Jak ulovit nejlevnější letenky

    Akční letenky, díky kterým můžete výhodně procestovat celý svět, nejsou žádnou novinkou. Někdy vám sice hledání výhodných letenek zabere trochu více času a možná budete muset slevit ze svých nároků, odměnou vám však budou ušetřené peníze, které potom můžete investovat do zážitků. Přinášíme vám několik tipů, jak ulovit tu nejlevnější letenku.

  • technická kontrola vozu
    26. dubna 2024|Petr Pohůdka
    Vše, co potřebujete vědět o STK

    Pravidelné návštěvě STK se nevyhne žádný majitel vozidla. Kdy musíte na STK vyrazit, jaká je cena technické kontroly, na co se technici zaměřují a co dělat, když vaše auto na STK neprojde? Shrnuli jsme pro vás všechny důležité informace o STK včetně změn platných od roku 2024.

  • motorka vedle auta
    26. dubna 2024|Jana Březinová
    Když se potká auto a motorka: Nejčastější příčiny problémů a jak je řešit

    Většinu problémů mezi motorkáři a řidiči aut by vyřešilo, kdyby se jedna skupina dokázala vžít do té druhé. Jenomže velká část řidičů za řídítky motorky nikdy neseděla, a tak nedokáže posoudit, jak se její jízdní vlastnosti liší. Motorkáři zase zapomínají, že oni sice většinou vyjíždí pro radost, ale na silnicích potkávají řidiče, kteří třeba vystresovaní spěchají do práce.

  • Muž pije pivo při řízení auta
    15. dubna 2024|Petr Pohůdka
    Bodový systém a pokuty 2024

    Od ledna roku 2024 platí v České republice nový bodový systém. Pro řidiče by měl být přehlednější. Vážné přestupky jsou postihovány přísněji, u banálních provinění se tresty naopak zmírnily. Jaké jsou hlavní změny a kde najdete bodový stav řidiče?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.