Mince kreditka půjčka

Proč je nebankovní půjčka výhodnější? Tady je 5 důvodů

18. 6. 2020
|
Délka čtení: 6 min.

Dostali jste se do tíživé finanční situace a volíte mezi půjčkou od své banky a nebankovního poskytovatele? Máme pro vás pět důvodů, které vás přesvědčí o tom, že druhá zmíněná volba vám může v mnohém ulehčit. Nebankovní půjčku totiž mnohdy sjednáte snáze, rychleji a bez zbytečného papírování a tolik nenáviděné byrokracie.

Důvod č. 1: Půjčku vyřídíte online

Spousta bank vám neumožní sjednat půjčku online. Obvykle musíte zamířit osobně na pobočku, absolvovat úvodní hovor a poté dojednat podmínky. To u nebankovních půjček nehrozí. V drtivé většině je totiž sjednáte online​ pěkně z pohodlí vašeho domova. Potřebujete jen počítač s připojením na internet a pár minut volného času.

Abyste věděli, kde na vás čeká ta nejvýhodnější půjčka, je dobré využít nezávislých kalkulaček a srovnávačů, které vám na základě vstupních parametrů (např. výše půjčky, doba splatnosti atd.) nabídnou ty nejlepší a nejlevnější půjčky. Při výběru se ale zaměřte nejen na výši úroku, ale také hodnotu RPSN, která má mnohem lepší vypovídací schopnost.

Pak už jen stačí půjčku sjednat prostřednictvím online formuláře, kam jednoduše navolíte potřebnou částku, dobu splatnosti, vyplníte osobní údaje, doložíte požadované dokumenty (většinou online) a počkáte si na informaci o schválení, či zamítnutí žádosti. Celý schvalovací proces probíhá online a je záležitostí několika mála minut.

Důvod č. 2: Benevolentnější podmínky

Každý může občas uklouznout a dostat se do situace, během níž nebude schopen dostát svým závazkům. Pokud jste něčemu takovému v minulosti čelili, pravděpodobně se potýkáte s negativním záznamem v registrech dlužníků, který může být pro drtivou většinu bank problém.

Spousta nebankovních poskytovatelů půjček ale do registrů vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam v registrech jako důvod k zamítnutí půjčky. Podmínky nebankovních společností jsou totiž o poznání benevolentnější, takže na půjčku mohou dosáhnout i ti, kteří v bance nepochodili.

Důvod č. 3: Rychlost vyřízení žádosti a poskytnutí prostředků

Další předností nebankovních půjček je i rychlost vyřízení žádosti a poskytnutí finančních prostředků. Spousta nebankovních poskytovatelů pracuje s automatickým schvalovacím systémem, který je mnohem rychlejší, než individuální posuzování žádosti. Rychlost je ale v tomto případě vykoupena vyšším procentem zamítnutých žádostí.

Pokud je žádost posouzena kladně, peníze jsou většinou poukázány na bankovní účet zpravidla do 24 hodin. V případě, že společnost vyžaduje odeslání jednokorunového poplatku, který slouží k ověření účtu žadatele, může se doba protáhnout na dva pracovní dny.

Mnohé společnosti kromě výplaty peněz na bankovní účet umožňují vybrat peníze také v trafikách nebo na vybraných čerpacích stanicích (o konkrétních podmínkách je potřeba se informovat u vybraného poskytovatele půjčky).

Důvod č. 4: Nižší částky k zapůjčení

U bank si většinou můžete půjčit pouze vyšší částky. U nebankovních institucí narazíte na půjčky, které začínají třeba na 500 korunách. U takto nízkých částek ale počítejte s vyšším úročením a výslednými náklady. Na druhou stranu je možné tímto způsobem vykrýt nepříznivou dobu do další výplaty a uhradit menší výdaje, které jednoduše nepočkají.

Důvod č. 5: Možnost odkladu splátek

Pokud se během splácení nebankovní půjčky dostanete do problémů, neprodleně kontaktujte věřitele a spravte jej o své aktuální situaci. Domluvit se můžete na tzv. splátkových prázdninách (odkladech splátek). Někde je odklad zdarma, jinde je potřeba uhradit jednorázový poplatek.

Počítejte ale s tím, že pokud budete splatnost půjčky odkládat opakovaně, stane se i ta nejvýhodnější nebankovní půjčka zbytečně drahým špásem. Proto se snažte využívat splátkových prázdnin pokud možno co nejméně.

Autorka - Vendula Flassig Vrablová
Vendula Flassig VrablováVíce článků autora

Sdílet článek

Související články

  • papíry počítaní energie
    14. ledna 2025|Petr Woff
    Distribuční poplatky za energie zdražují. Jak snížit celkovou cenu?

    Energie zlevňují, ale elektrické dráty a plynovody podražily. Distribuční poplatky, které jsou součástí celkové ceny za elektřinu a plyn, v roce 2025 stoupnou průměrně o 1 326 Kč. Přesná útrata záleží na vašem regionu, spotřebě a dalších faktorech. Přejděte na výhodnější ceník, abyste na energiích ušetřili, přestože náklady na jejich distribuci stoupají!

  • 21. listopadu 2024|Hyponamíru
    Investiční nemovitost v zahraničí: jak ji získat pomocí hypotéky

    Zahraniční nemovitosti získávají na popularitě mezi Čechy, kteří vidí tyto nákupy jako příležitost k rozšíření svého investičního portfolia nebo k rekreaci. Oblíbenými lokalitami se stávají země jako Španělsko, Itálie, Chorvatsko a Rakousko, kde se lidé snaží nalézt nemovitosti s potenciálem pro vlastní bydlení či jako zdroj pasivního příjmu.

  • Nákup páru přes PC
    22. května 2024|Jana Březinová
    Nákup na splátky: Snadná cesta k novému telefonu, nebo k exekuci?

    Nákup na splátky je oblíbenou možností financování elektroniky nebo vybavení domácnosti. Často se ale zapomíná na to, že se jedná o typ půjčky. A někdy velmi nevýhodný. Kdy nákup na splátky (ne)dává smysl? Vychází lépe pronájem zařízení? Nebo raději zvolit úplně jinou alternativu?

  • Mladý pár a společné finance
    31. prosince 2023|Magdaléna Kubečková
    Dokud nás dluhy nerozdělí: Jak řešit finance ve vztahu?

    Mluvíte doma o penězích? Pokud ne, měli byste začít. Téměř polovina partnerů před svými protějšky tají příjmy a výdaje. Tzv. finanční nevěra umí rozbít vztah stejně spolehlivě jako opravdová milenka. Pokud jí chcete předejít, vyložte karty (a nejen platební) na stůl nejpozději před společným stěhováním. Sladit byste měli společné finanční cíle i způsob, jak budete hradit běžné výdaje domácnosti.

  • Účty za vánoční dárky - žena počítá na kalkulačce
    10. listopadu 2023|Jana Březinová
    Vánoční půjčka – kdy pomůže a kdy se jí vyhnout

    Půjčku na vánoční dárky si loni sjednalo 3 % Čechů, nejčastěji na částku do 10 000 Kč. Bohužel 20 % lidí, kteří si v minulosti na Vánoce půjčili, splácí s problémy a musí žádat o odklad splátek. Existuje tak poměrně vysoké riziko, že vás vánoční půjčka dostane do finančních potíží. Proto si ji dobře promyslete.

  • Trápení placení na internetu
    06. listopadu 2023|Magdaléna Kubečková
    SOS! Poslal jsem peníze na špatný účet. Jak nyní postupovat?

    Stačí špatně kliknout a peníze mizí na úplně jiný účet. Taky se vám to už stalo? Zachovejte klid. Čísla účtů se tvoří podle daného algoritmu, a je docela náhoda se do něj strefit. Kdybyste zadali omylem existující číslo, stále máte šanci peníze získat zpět. Pokud totiž příjemce peníze nevrátí, může se dopustit trestného činu.

  • Porovnání kreditní karty a kontokorentu - Žena držící před obličejem kreditní kartu
    02. listopadu 2023|Jana Březinová
    Porovnání kreditní karty a kontokorentu

    Potřebujete zaplatit nečekaný výdaj nebo chcete mít finanční zálohu pro všechny případy? Pak vám poslouží kontokorent i kreditní karta. Jedná se o krátkodobé úvěrové produkty, díky nimž si můžete opakovaně vypůjčit až desítky tisíc korun. To mají společné, ale jinak mezi nimi najdete řadu rozdílů.

  • Exekuce - žena s prázdnou peněženkou
    10. října 2023|Jana Březinová
    Co může exekutor zabavit? Peníze i auto ano, ale postel ani psa ne

    Exekutor vám může zabavit peníze i majetek, ale na určité věci sáhnout nesmí. Třeba postel, snubní prsten nebo váš pes jsou před exekutorem v bezpečí.

  • Předání vánočních dárků
    25. září 2023|Nikola Zatloukalová
    S těmito tipy vás vánoční nákupy nezruinují

    Vánoce znamenají nemalé výdaje nejen za vánoční dárky, ale i potraviny nebo výzdobu. Kromě nákupního seznamu, online nakupování a pořizování dárků v průběhu celého roku vás zachrání následující tipy.

  • Platba kreditní kartou
    19. září 2023|Magdaléna Kubečková
    Využijte kreditní kartu na maximum

    Umí vydělat několik procent z nákupu, nabízí zajímavé bonusy, pomůže vám překlenout čekání na výplatu. Můžete s ní bezpečně platit na internetu a v cizině vám usnadní půjčení auta. Když s ní ale neumíte pořádně zacházet, zaplatíte desítky procent navíc na úrocích. Víte, jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?