Životní pojištění

Od největších pojišťoven na trhu
  • Životní pojištění šité na míru vašim potřebám

  • V případě pojistné události stojíme při vás

Spolehlivý partner

350 000

klientů ročně

odborníci

s praxí

14 let

na trhu

ČNB

dohlíží na nás

logo nn pojišťovna
logo pojistovna metlife

Co kryje životní pojištění

Životní pojištění chrání vás i vaši rodinu před finančními dopady nenadálých životních situací. Se správně nastaveným pojištěním budete kryti před riziky ohrožující zdraví i život







Pracovní neschopnost

Jen za minulý rok bylo vystaveno 2,7 milionu neschopenek kvůli nemoci nebo pracovnímu úrazu. Se správně nastaveným životním pojištěním můžete dostat peníze za každý měsíc na neschopence, a vy tak nemusíte mít strach o svůj pravidelný měsíční příjem.

Úraz a invalidita

Životní úrazové pojištění vám pomůže udržet váš životní standard i v těch nejtěžších chvílích. Pojišťovna vás zajistí i v případě trvalé invalidity. Pojišťovna Vám vyplatí předem sjednanou pojistnou částku.

Hypotéka a úvěry

Mít hypotéku nebo úvěr je v dnešní době velký závazek. Měsíční splátky hypoték s aktuálními sazbami se běžně pohybují okolo 30 000 Kč. V případě, že se dostanete do problémů, životní pojištění vám může ulehčit trápení se splácením.

Smrt

Nikdy nevíte, co se vám může v životě přihodit. Zaopatřete své blízké, ať nezůstanou po nešťastné události bez financí. V případě vašeho úmrtí získají zvolený finanční obnos. Rizikové životní pojištění je vhodné především pro jedince, na kterých je někdo finančně závislý.

Komu se bude životní pojištění hodit

Životní pojištění se vám bude hodit pokud máte velké finanční závazky (hypotéka, úvěr), nebo je na vašem příjmu závislý zbytek rodiny. Dobře poslouží i jednotlivcům, kteří zatím nemají dostatek úspor a nemohou si dovolit jakýkoliv výpadek pravidelného příjmu ze zaměstnání - obzvlášť v dnešní nelehké době plné zdražování či neočekávaných situací (pandemie COVID-19). Následující modelové příklady vám přiblíží, jak může životní pojištění fungovat v praxi.

Jsme rodina splácející hypotéku

David žije se svou ženou a dcerou v Olomouci. Bydlí v bytě, na který si před 3 lety vzali hypotéku, stále jim ale ještě zbývá splatit 2 mil. Kč. Jeho žena je stále na mateřské, a proto musí rodině většinu příjmu zajistit David. Co by se ale stalo, kdyby se Davidovi stala nehoda a nemohl rodinu dál živit?

Naše doporučení

Pro rodinu se závazky by mělo být životní pojištění samozřejmostí. Nejen že jsou povinni měsíčně splácet vysokou hypotéku, ale navíc je celá rodina závislá na platu jednoho člověka. Z tohoto důvodu doporučujeme sjednat si životní pojištění na všechny možné životní nástrahy včetně invalidity či smrti. Pokud by došlo na nejhorší, rodina zůstane zabezpečena i bez pravidelného příjmu ze zaměstnání.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Zajištění úvěru (smrt + invalidita II. a III. stupně)

2 000 000 Kč

Pracovní neschopnosti

500 Kč / den

Celková cena

863 Kč / měsíc


Pokud by David zemřel, jeho životní pojištění by rodině pokrylo závazky z hypotečního úvěru a náklady spojené s pohřbem.

Kromě placení nájmu nemám žádné závazky

Dominika má 25 let, nedávno dokončila vysokou školu a našla si první práci na plný úvazek. Měsíčně zaplatí za pronájem bytu v Praze 15 000 Kč, jiné závazky nemá.

Ve volném čase se věnuje turistice a závodně hraje tenis. Jelikož si v nové práci vydělá měsíčně 25 000 Kč čistého a zatím nemá dostatek úspor, je závislá na svém měsíčním příjmu. Co by se stalo, kdyby se Dominika při sportu zranila a nebyla schopna vykonávat svou práci?

Naše doporučení

Lidé v mladém věku sice nemusí mít velké závazky, ale i měsíc s pracovní neschopností jim může výrazně zkomplikovat život. Obzvlášť při dnešním placení vysokých nájmů. V takové situaci doporučujeme sjednat si životní pojištění, které vám zaručí jistotu v případě úrazu či dlouhodobé nemoci.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Trvalé následky úrazu

500 000 Kč

Drobné úrazy

50 000 Kč

Závažné nemoci

400 000 Kč

Pracovní neschopnosti

300 Kč / den

Hospitalizace - úraz i nemoc

300 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


Pokud by Dominika dostala těžký zápal plic, ocitla by se v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Její životní pojištění by ji pokrylo výpadek příjmu z nemocenské dávky, která činí 60 % denního vyměřovacího základu.

Pracuji jako OSVČ

Marii je 40 let a živí se jako kadeřnice. Má svůj vlastní koupený byt v Brně a její dvě děti jsou už dospělé a nezávislé. Ve volném čase Marie ráda chodí na procházky a hodně času tráví na chatě kousek za městem. I tady ale na ní může číhat spousta nástrah. Co by se stalo, kdyby Marii na procházce kouslo klíště a onemocněla klíšťovou encefalitidou, se kterou by se musela dlouhodobě léčit?

Naše doporučení

Nikdy nevíte, co se může stát. I zcela bezstarostnou Marii může zničehonic zaskočit nemoc, se kterou se bude muset dlouhodobě léčit bez schopnosti docházet do práce. Při takovém onemocnění se jí bude hodit životní pojištění, které kryje invaliditu I., II. i III. stupně.

ZajištěníPojistná částka

Smrt

50 000 Kč

Invalidita I. stupně

500 000 Kč

Invalidita II. a III. stupně - úraz i nemoc

1 000 000 Kč

Pracovní neschopnost

500 Kč / den

Celková cena

502 Kč / měsíc


V případě, že by Marie onemocněla klíšťovou encefalitidou a byl by jí přiznán II. stupeň invalidity, životní pojištění by jí pokrylo náklady na dodatečnou léčebnou péči, možné bytové úpravy, či nákup zdravotnických potřeb. Pojištění pracovní neschopnosti by jí navíc částečně pokrylo i výpadek příjmů z podnikání.




Jak to u nás funguje


Klikněte na tlačítko “Chci pojištění” a vyplňte krátký kontaktní formulář.


Náš zkušený specialista se s vámi spojí a provede vás celým procesem sjednání od začátku do konce.

Připravíme vám nabídku podle vašich představ, kterou si můžete rovnou i sjednat. Hovor je nezávazný a záleží jen na vás, jak se rozhodnete.

Často se nás ptáte

Co je životní pojištění?

Jak zrušit životní pojištění?

Jak dodanit zrušené životní pojištění?

Na co si dát pozor u životního pojištění?

Na co myslet před sjednáním?

Je nutné chodit pro smlouvu na poštu a pak ji skladovat doma v šuplíku?

Potřebujete poradit?


Využijte naše bezplatné poradenství. Naši specialisté jsou vám k dispozici.

Srovnaný magazín

  • Žena čistí houby v lese
    21. srpna 2023|Petr Woff
    Kde rostou houby? Nápovědu najdete na příjezdových cestách

    Hřib smrkový, bedla vysoká nebo liška obecná právě nyní využívá příznivých povětrnostních podmínek a roste. Nasměrujeme vás do nejlepších houbařských lokalit v České republice! Úrodná místa existují také v Praze, ale neztrácejte čas. Každý hříbek čeká pouze na toho nejrychlejšího zájemce!

  • značka pozor na klíšťata v lese
    23. června 2023|Petr Woff
    Klíšťomapa: Každé desáté klíště v Česku přenáší boreliózu

    Od března do října jsou aktivní roztoči, kteří touží po lidské krvi a přenášejí nemoci. Například encefalitida se v České republice šíří rychleji než v jakémkoli jiném státě Evropské unie. Mapa výskytu klíšťat ukazuje, kde jsou drobní paraziti nejagresivnější. Ale buďte opatrní pokaždé, když míříte do přírody. Peprmintové a další oleje raději nepoužívejte, lepší jsou repelenty a přinejhorším vám pomůže pinzeta.

  • Chata v horách
    16. března 2023|Jana Březinová
    Podpojištění chat a chalup aneb když vám pojišťovna nahradí jen část škody

    Češi mají sjednáno pojištění nemovitosti na správnou částku pouze ve 30 % případů. Zbytek nemovitostí je podpojištěno, a to platí i pro chaty a chalupy. Vysoká inflace přitom propast mezi pojistnou částkou a hodnotou rekreačního bydlení dál prohlubuje.

  • Počítání kalkulačka
    11. ledna 2023|Jana Březinová
    Kolik vám na daních ušetří životní pojištění? A co dělat, když smlouvu zrušíte?

    Životní pojištění patří ke státem podporovaným finančním nástrojům. Díky dobře nastavené smlouvě můžete ročně ušetřit několik tisíc korun na daních. Musíte však splnit určité podmínky. Málokdo pak ví, že při zrušení smlouvy je nutné životní pojištění zpětně dodanit.

  • Zubař kouká do otevřených úst
    09. ledna 2023|Monika Šaríková
    Kolik stojí péče o zuby a jak se na ni finančně připravit

    Péče o zuby a návštěva zubaře by měly být každý rok samozřejmostí, pokud nechcete zbytečně doplácet. Spoustě zákroků lze totiž předejít dobrou preventivní péčí. Také se hodí vědět, co vše je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a za co si připlatíte.

  • prodejce pojištění a mladý pár
    Jaký je rozdíl mezi investičním a kapitálovým životním pojištěním?

    Chcete zabezpečit svoji rodinu pro případ nenadálé události? Nedokážete se ale bezpečně zorientovat ve světě složitých pojistných termínů? Nevíte, jestli uzavřít investiční nebo kapitálové pojištění? Poradíme vám, jak se v této problematice zorientovat a zvolit to nejvýhodnější řešení.

  • Manželé u doktora
    08. září 2021|Monika Šaríková
    Jak řeší životní pojistky následky psychických chorob

    Psychické choroby a poruchy jsou nejen samostatnou diagnózou, ale i doprovodnou nemocí u řady dalších závažných onemocnění, jako např. rakovina, problémy pohybového ústrojí a dalších. Deprese či úzkosti se mohou projevit i po jakémkoliv jiném onemocnění. Počet nemocných v posledních letech významně narůstá a odborníci varují, že tento trend bude v blízké budoucnosti ještě více sílit – i díky koronarovirové krizi.

  • Týmový shluk
    15. ledna 2021|Monika Šaríková
    UNIQA koupila společnosti skupiny AXA. Jaké změny čekají klienty obou společností?

    Značka AXA letos nadobro zmizí z českého trhu. V říjnu roku 2020 odkoupil produkty i s klienty této finanční společnosti koncern UNIQA Insurance Group. Stávající smlouvy klientů AXy zůstávají v platnosti i nadále. Klienti UNIQA pojišťovny se pak mohou těšit na komplexnější nabídku finančních produktů. Investovat budou moci například do některého z podílových fondů.

  • dokumenty-havpoj
    Proč se vyplatí sjednání úrazového pojištění k havarijnímu pojištění?

    Povinné ručení, obecně zažité označení pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, nebo je používáno na veřejných komunikacích. Jak je to ale s havarijním pojištěním a dalšími doplňkovými připojištěními, které si k němu můžete za výhodnějších podmínek sjednat?

  • Surfování
    04. dubna 2020|Monika Šaríková
    Jste aktivní sportovec? Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit

    Že pro vás dovolená strávená v jedné pozici na přeplněné pláži není a raději ji trávíte aktivním odpočinkem? Lezete po horách, milujete vodní sporty nebo překonáváte svoje limity na kole? Pokud jste propadli sportu a nezaleknete se ani toho extrémního, měli byste vědět, že případné úrazy vaše běžné cestovní pojištění ne vždy kryje. Podívejte se, jaké rizikové sporty si lze připojistit a u čeho máte – lidově řečeno „smolíka“.