Jaká je cena elektřiny u dodavatele innogy?
Ceny elektřiny na burze letí vzhůru, a tak se zdražení promítlo i do ceníků dodavatelů, včetně innogy. Zatímco v loňském roce se jedna megawatthodina prodávala přibližně za 40 eur, což je cca 1.050 Kč, v tom letošním se velkoobchodní ceny elektřiny pohybují na trojnásobné až čtyřnásobné hladině. Logicky se tak zdražení ukáže i v cenících dodavatelů, innogy zvyšuje ceny od listopadu. Některým alternativním dodavatelům způsobilo zvýšení cen elektřiny na burze dokonce existenciální problémy – v současné době se proto vyplatí vybrat si spíše většího a stabilního dodavatele. Porovnejte si dodavatele elektřiny innogy s ostatními společnostmi.
Děsí vás zdražení elektrické energie o desítky i stovky procent? Zvýšení ceny elektřiny za megawatthodinu se naštěstí promítne do konečné faktury přibližně jen z poloviny. Druhou polovinu totiž tvoří regulovaná složka, která obsahuje především poplatky za distribuci. Tato regulovaná část je pro všechny odběratele na daném distribučním území stejná a ani v příštím roce by se neměla zásadně zvýšit. To znamená, že pokud se například každá spotřebovaná kilowatthodina elektřiny zdraží na dvojnásobek, v konečném vyúčtování pocítíte zvýšení asi o padesát procent.
Zdražení elektřiny se nevyhnulo ani zákazníkům innogy. Dodavatel se specializuje na dodávky plynu, ale také elektřinu dodává do půl milionu odběrných míst. Patří tedy mezi dominantní dodavatele na českém trhu. Innogy ceníky se budou měnit od listopadu pro produkt Standard, u něhož mají zákazníci smlouvu na dobu neurčitou. Zvolit si však můžete také z produktů Garance na 12, 24 nebo 36 měsíců, kde innogy cenu fixuje po stanovenou dobu. Porovnání cen elektřiny u innogy s ostatními dodavateli vám usnadní naše kalkulačka, nebo se obraťte přímo na naše specialisty. V dnešní době drastického zdražování elektřiny je důležité mít férového dodavatele, na nějž se můžete spolehnout. Pomůžeme vám ho vybrat.